Rysowanie dłoni - krok po kroku

   
   Dłonie są niewątpliwie jedną z najtrudniejszych części ciała człowieka do narysowania. 
Każde dłonie są inne. Inne są u dziecka, inne u dorosłego, a inne u starszej osoby. Nie zawsze znajdują się na portrecie, ale mogą sprawić, że kompozycja pracy będzie dużo ciekawsza.  Mianowicie chcę Wam pokazać, jak ja rysuję dłonie. 


[kliknij na zdjęcie, aby powiększyć]


... i wynik końcowy. 
Komentarze

 1. przepiękne! w życiu bym tak nie narysowała :(

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny i bardzo mi przydatny post! często mam problem z dłońmi. a tobie wychodzą super :)

  http://waysaboutme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne dłonie ale z poszczególnych kroków mało wynika, przydałby się opis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. ;)
   Ale przecież jest napisane w poście, że nie ma sensu tego tłumaczyć, możecie sami zauważyć poszczególne zależności. Tym bardziej, że tutaj chodzi w większości o cieniowanie, a to już kwestia praktyki. ;)

   Usuń
  2. Nie zawsze i nie wszyscy mogą to zauważyć. Przydałoby się chociaż po zdaniu opisać co się robiło.
   Ale to tylko sugestia. I jest różnica między jak rysuję dłonie a jak cieniować.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Oczywiście, że jest różnica. Ale przecież cały rysunek opiera się na cieniowaniu, a przynajmniej według mnie. Pewnie, że mogłabym opisać jak złapać proporcje, itp. ale to raczej dotyczyłoby tylko szkicu. Co do cieniowania, to przepraszam, ale nie wiem, jak opisać ten proces. To już kwestia wprawionej ręki, bo gdyby porównać moje prace obecne z tymi sprzed roku, to jest różnica. :) Również pozdrawiam i w następnym "krok po kroku" postaram się wytłumaczyć, tak aby ktoś coś zrozumiał. :P

   Usuń
 4. Zawsze chciałam mieć talent do rysowania. Jak rozdawali zdolność do pięknego malowania ja w tym czasie stałam w kolejce po talent do pakowania się w kłopoty :D Podziwiam Cię, jesteś moją inspiracją. Próbowałam narysować ręce, ale zawsze wychodzą jak rachityczne gałązki :D No nic, może czas się poddać i przerzucić na coś innego :) Pozdrawiam gorąco!
  domiinwonderland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego chcesz się poddawać? Uwierz w siebie, trochę praktyki i będzie dobrze. Nikt od razu nie malował jak da Vinci, więc nie przejmuj się, jeśli Ci to NA RAZIE nie wychodzi. ;) Pozdrawiam serdecznie. ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Krok po kroku: jak rysuję włosy

Czym rysuję?

Krok po kroku: jak rysuję włosy kredkami